Поради

ШАНОВНІ БАТЬКИ ЗДО № 27

На період адаптивного карантину

в дошкільному навчальному закладі

продовжують діяти обов’язкові правила роботи!

Організація протиепідемічних заходів у нашому дошкільному закладі здійснюється відповідно до вимог Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 № 25.

БЕЗПЕКА І ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ ТА ПРАЦІВНИКІВ – НАШ ГОЛОВНИЙ ПРІОРИТЕТ!

Правила закладу під час адаптивного карантину:

1. Прийом дітей розпочинається о 7.00 ранку, закінчується о 8.30.

2. Дітей до дошкільного закладу приводять та забирають виключно батьки або законні представники.

3. Батьки міряють дітям та собі температуру вдома перед виходом до дошкільного закладу.

4. Біля входу на територію дошкільного закладу старша медична сестра , яка призначена наказом, здійснює повторний температурний скринінг дитини та працівників, результати якого фіксує у журналі .

5. У разі виявлення підвищеної температури тіла понад 37,2 С у дитини чи особи яка її привела, або ознак респіраторних захворювань дитини — дитина до закладу не приймається.

6. Батьки або особи, що їх замінюють, повинні бути в захисних масках так, щоб були прикриті ніс та рот.

7. Ранковий прийом дітей до закладу та передачу після закінчення дня проводить вихователь групи на вході та території закладу. Кожного дня вихователь здійснює патронаж про стан здоров’я дитини .

8. Батьки, або законні представники передають дитину вихователю.

У разі потреби проводять до групового майданчика, до контрольної лінії та передають її вихователю.

9. ВХІД ДО БУДІВЛІ ЗАКЛАДУ БАТЬКАМ ТА СТОРОННІМ ОСОБАМ СУВОРО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!

10. Всі питання обговорюються у телефонному режимі або через спілкування у соціальних месенджерах. Батьківські збори проводяться у разі потреби в режимі он-лайн конференцій або на групових майданчиках.

11. ІГРАШКИ ПРИНОСИТИ З ДОМУ ЗАБОРОНЕНО.

12. Змінні речі та змінне взуття для дітей складені в рюкзак.

13. Індивідуальний головний убір в теплі, сонячні дні обов’язково.

14. Дітям протягом дня кожні чотири години медичні працівники міряють температуру та фіксують її показники у зошиті поточного температурного скринінгу дітей. Якщо у дитини протягом дня виявляється підвищена температура, або ознаки респіраторних захворювань, вона ізолюється до ізолятора старшою медичною сестрою, батьки інформуються і як найшвидше забирають дитину із закладу та звертаються до сімейного лікаря чи закладу охорони здоров’я.

15. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками . Працівники ЗДО через 2 год міняють маски.

16. Вхід дитині та працівникам в дошкільний заклад суворо в змінному взутті.

17. Вихователь впродовж дня в ігровій формі навчає дітей заходам безпеки, закріплює культурно-гігієнічні навички . Під час миття рук використовуються рідке мило та паперові рушники. Тверде мило та тканні рушники забороняються. Використані паперові рушники викидають у спецконтейнер, який розташований в туалетній кімнаті, для утилізації ЗІЗ.

18. На період карантину під час харчування мінімізується кількість дітей, які харчуються одночасно за одним столом.

19. Вся освітньо-виховна робота проводиться на відкритому повітрі, де вихователі використовують форми роботи, які зменшують безпосередній фізичний контакт між дітьми, обмежують використання значної кількості додаткового інвентарю.

20. Ранкові гімнастики та фізкультурні заняття проводяться на групових майданчиках без додаткових атрибутів та обладнання.

21. Миття та дезінфекція вуличного обладнання відбувається вранці перед приходом дітей та після прогулянки. Дезінфекція поверхонь відбувається протягом дня помічником вихователя. Мягкі іграшки для використання забороняються.

22. Помічниками вихователів постійно проводиться вологе прибирання з використанням миючих та дезінфікуючих засобів та провітрювання приміщень за графіком.

23. Всі працівники закладу несуть персональну відповідальність за достовірність даних про стан свого здоров’я.

ПАМ’ЯТАЙТЕ ПРО СОЦІАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ:

НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ ПРИВОДЬТЕ ДО САДОЧКА ДИТИНУ З ОЗНАКАМИ ГРВІ.

   

Правила та обов'язки батьків, діти яких відвідують заклад дошкільної освіти

 • Поважати людську гідність і професійну честь працівників дошкільного навчаль­ного закладу. Виявляти до них повагу в присутності дитини.
 • Неприпустимо розмовляти в дошкільному навчальному закладі ненормативною лексикою та підвищеним тоном будь з ким - батьками, дітьми, працівниками.
 • Поважати гідність своєї дитини та інших дітей.
 • Виконувати рекомендації педагогічних та медичних працівників дошкільно­го навчального закладу щодо розвитку, виховання, зміцнення здоров'я дитини та її гігієни.
 • Своєчасно приводити дитину до дошкільного навчального закладу. Про можливе запізнення попереджати завчасно.
 • Про відсутність дитини через хворобу або сімейні обставини та прихід її після від­сутності обов'язково попередити заздалегідь. Адже завідувач дошкільного на­вчального закладу щодня затверджує меню та кількість дітей на харчування за даними попереднього дня.
 • Про відсутність дитини через інфекційне захворювання терміново повідомити в дошкільний навчальний заклад з метою термінової обробки групового примі­щення та запобігання захворюванню інших дітей.
 • У шафі дитини мають бути гребінець та носова хустинка, а на верхньому одязі - петелька. Також у дитини раннього або молодшого дошкільного віку має бути змінне взуття та одяг, у дитини старшого дошкільного віку - за потреби.
 • Дитині заборонено приносити до дошкільного навчального закладу дрібні іграш­ки, монети, насіння рослин, гострі предмети та пігулки. Тому слід щодня перевіря­ти кишені дитини.
 • З метою збереження життя і здоров'я дітей, запобігання травматизму заборонено пересуватися на транспортних засобах територією дошкільного навчального за­кладу та приходити з будь-якими домашніми тваринами.
 • Приводити дитину до дошкільного навчального закладу в чистому одязі, у взутті, що відповідає розміру її ноги та санітарно-гігієнічним вимогам. З метою запобіган­ня травматизму заборонено одягати дитині шльопанці, незручне взуття.
 • Приводити до дошкільного навчального закладу здорову дитину. Слід повідомля­ти вихователям про стан здоров'я дитини вдома, про будь-які падіння та ушко­дження, а також скарги дитини на погане самопочуття.
 • Батьки або особи, які за їх дорученням приводять дитину до дошкільного навчаль­ного закладу мають передати дитину вихователеві або працівникові, який при­ймає дітей у цей час.
 • Неприпустимо відправляти дитину до дошкільного навчального закладу саму, без супроводу дорослого. Увечері вихователь зобов'язаний передати дитину бать­кам або іншій особі, яка за їх дорученням прийшла за дитиною.
 • Неприпустимо залишати дитину саму в приймальній кімнаті групового приміщен­ня. Якщо запізнилися на ранкову гімнастику, слід дочекатися, коли діти вашої віко­вої групи повернуться, та передати дитину вихователеві.
 • Слід заздалегідь поінформувати вихователя про осіб, яким батьки доручають при­водити дитину до дошкільного навчального закладу та забирати її з нього. За по­треби таке доручення оформлюють письмово.
 • Вихователь не має права віддавати дитину неповнолітнім дітям та батькам у не­тверезому стані. Лише за наявності письмової заяви батьків можна віддавати ди­тину іншим членам родини.
 • Вихователь та медична сестра оглядають дитину з метою своєчасного виявлення ознак захворювання (сипу, розчісувань, запалення очей тощо), нездужання (голо­вний біль, недомагання, нежить], тілесних ушкоджень (синьці, подряпини, гулі тощо). Якщо під час ранкового прийому у дитини виявлено ознаки захворю­вання, батьки зобов'язані забрати дитину і звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.
 • Ранковий туалет дітей потрібно робити вдома. Батьки мають приводити дітей до дошкільного навчального закладу чистими, охайно вдягненими.
   

Для Батьків

 

   

Сторінка 2 з 2